| Deniiidk a întrebat:

Eu port ochelari de vedere si mi-am ales modelul "gen tocilar" fiind mai la moda,dar nu imi place sa ies in public purtand ochelarii, fiindca ma simt ciudat, de parca toti rad de mine.Am 16 ani si am dioptrii +2 si sunt destul de mari (sunt mioapa).Ce sa fac sa ma acomodez cu ochelarii, astfel incat sa nu imi mai fie rusine sa ies cu iei pe strada?

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Toți vor să fie vintigi, și-și pun mizeriile alea la ochi cu care și tocilarilor din anii 70 le era rușine să umble.
Ai vrut să fii fashion, acum meriți să arăți penibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu puteai sa iti iei niste ochelari obisnuiti? Trebuie neaparat sa arati ca esti la moda purtand chestia aia scarboasa? Bine-mi pare ca ti-e rusine, asta meriti.

| Dragonfly6 a răspuns:

Cine te-a pus sa porti d-aia daca nu iti plac?
Si nu ma mir ca ti se pare ca toti rad de tine, eu abia ma aabtin cand vad unu' cu freza tip acoperis sau jumatate din cap rasa care poarta ochelari din aia.

| bobbyjah a răspuns:

Pai nu ochelarii is problema, daca nu te mai intereseaza ce cred altii ai sa te simti bine

| Deniiidk explică:

Nu am zis ca arat penibil si nu ma deranjeaza comentariile voastre rautaciuoase, pentru ca nu imi dovediti decat ca sunteti smecheri in fata calculatorului si ca daca acest tip de ochelari este groaznic, atunci imi pare rau sa va dezamagesc, dar eu nu sunt fana lui Guta.