| hhhdd a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma... pur si simplu in ultimul timp nu stiu ce s-a intamplat dar mi-am pierdut complet increderea in mine, a ajuns sa-mi fie scarba de mine, ma simt urata, urasc cum arat si cum ma comport.sadCand merg pe strada mi-e si rusine si am impresia ca cineva va rade mereu de mine.Eu sunt foarte timida de felul meu dar in ultimul timp m-am izolat de toata lumea, parca s-a inrautatit.Multi zic ca nu sunt urata dar eu pur si simplu ma vad de-a dreptul HIDOASA.Am impresia ca nu ma mai place nimeni... Ce sa fac ca sa am mai multa incredere in mine si sa ies din situatia asta?

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Eu nu am puterea decat sa sugerez cateva metode de imbarbatare, deoarece tot de fiecare din noi depinde ce facem ca sa ne simtim mai bine.Eu prefer sa-mi asum riscul de a face un lucru bun sau gresit, dar imi dau silinta; eu invat mult mai bine din propriile greseli, decat din ale altora. Daca ma doare o sa am grija sa nu ma mai "lovesc". Spune ce gandesti, dar nu inainte sa gandesti! Iar cand nu stii ceva, intreaba si vei fi stiutor. Sportul stimuleaza circulatia sangelui, acesta iriga creierul si stimuleaza activitatea cerebrala; miscarea in aer liber oxigeneaza creierul si iti desprafuieste ideile.Frumusetea nu are tipare, moda sau un portret anume.Vei sta o viata intreaga cu tine si nu poti divorta, asa ca mai bine sa incepem sa ne numaram si sa ne valorificam calitatile. Sper sa citesti cu atentie si sa te ajute.Succes.

| Nightfall a răspuns:

Esti prea exigenta cu tine. Poate ca nu excelezi in frumusete cat sa stea timpul in loc sa se uite la tine, dar sunt convins ca nici asa cum te condamni tu nu esti. Fiecare are farmecul propriu, persoane hidoase nu exista. Pe cat de des poate ca ai auzit asta, pe atat de adevarat este. Descopera-l pe al tau si nu ezita niciodata sa il folosesti. Cat despre comportament, cauta in mod constant sa te imbunatatesti pe tine ca si persoana, sa schimbi orice consideri gresit la tine, sa gandesti mereu pozitiv, fiindca intotdeauna exista si o parte buna, desi de cele mai multe ori nu e cea care iese in evidenta. Invata sa o recunosti tu! Ai incredere in tine, fiindca esti capabila de orice, daca ai ambitie. Nu te indoi de asta! Mult succes!

| Love3 a răspuns:

E usor sa iti racapeti increderea daca te uiti in oglinda si te gandesti la toate partile bune pe care le ai si la toate complimentele care ti-au fost facute. Dupa uita-te in jur si o sa vezi ca de fapt sunt putini oameni frumosi cu adevarat.winkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel! Nu te ingrijora va trece asa a zis mama!