| anonim_4396 a întrebat:

Știți cumva câteva remedii naturale pentru a trata acneea? Va rog mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Vitamina A în combinație cu zinc ar putea fi soluția problemei tale, doar ca eu cred ca ar trebui sa iei vitamina asta din alimentație, fără sa apelezi la suplimente dacă nu ai prescripție. În zinc poți fi deficitar pentru ca acesta se nu prea se găsește în multe alimente, nu în cantități mari.