| addakissyou a întrebat:

Ce remedii pentru acneea juvenila stiti? Am fost si la dermatolog si degeaba! Chiar as avea nevoie de niste sfaturi utile! Si poate ca si regim sau retete naturale pentru combaterea ei

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

I-ai spus si la dermatolog ca ai fost degeaba? ca sa iti schimbe tratamentul ca tie nu ti se potriveste si nu scapi de acnee?

| addakissyou explică (pentru LaLaura):

Nu...dar ma gandesc ca daca mi l schimba va fi la fel de nefolositor...mi a facut analize. daca era medic bun imi oferea ceva ok

| LaLaura a răspuns (pentru addakissyou):

Nu va fi, iti spun din propia experienta, trebuie sa gasesti tratamentul adecvat.
Remediul ca mi l-a dat mie, poate nu iti este bun tie, de ce? pai pentru ca tu ai tenul diferit fata de al meu, ai acneea diferita si poate o sa iti faca mai mult rau decat bine.
In loc sa incerci aiurea produse care nu stii daca sunt destinate tenului tau sau timpului de acnee pe care o ai, mai bine spune-i la dermatolog ca nu da rezultat ceea ce ai folosit.

3 răspunsuri:
| dulceataastaatha a răspuns:

Hei. Cumpara-te de la magazin un sapun de bebelusi iti umezesti fata te dai cu sapun pe toata fata si dupa te clatesti! Este lapte cu castraveti la farmacie sau ceva de genul de la Dorna e foarte bun! I-a un castravete, curata-l si cu coaja lui da-te pe fata! Sper ca te-am ajutat!