| Cosmina361 a întrebat:

Vreau sa îmi fac gauri în urechi dar mi.e prea frica. Știu ca întrebarea e stupida dar pot sa fac cumva sa nu ma doară? Adică sa îmi amorteasca sa nu simt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sfatul meu este sa nu iti gauresti urechile si sa ramai asa cum esti. Daca Dumnezeu stia ca am fi avut nevoie de gauri in urechi ne-ar fi creat deja cu acele gauri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am auzit eu. inainte sa faci gaura trebuie sa te speli cu apa rece. acum nu sunt chiar asa de sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut gaura in ureche, cu compasul din trusa de geometrie. Acum 20 de ani poate. N-am simtit nimic laughing

| gogu220 a răspuns:

Eu zic să pui urechea pe o nicovală (tocător) şi să îi tragi una cu ciocanul (de şniţele) sigur nu mai simţi nimic.

O săptamână.

| ibaal a răspuns:

Nu doare asa tare cum crezi!
Ca o piscatura de albina.
Le da gauri bebelusilor si nu rezisti tu?!
Daca le faci la un salon, au aia un spray care amorteste urechea!winking
Bafta!

| Ana1687 a răspuns:

Nu o sa te doara aproape de loc, o sa simti o piscatura mica, atata tot, asta in caz ca te duci la un om care lucreaza cu asa ceva, daca vrei sa ti le dai singura va fi mai dureros dar iti recomand sa mergi pe mana specialistilor.