| BiaAmi a întrebat:

Vreau sa ma pensez dar mi.e frica fiindca ma doare.ce sa fac ca sa nu ma mai doara? Va rog spuneti.mi

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sa te pensezi dupa baie sau sa plimbi un cub de gheata pe zona sensibila inainte de pensat. Trage firele de par in sensul de crestere.

| Deleb a răspuns:

La inceput poti sa dai cu o crema ceva, dar dupa 2-3 pensari nu o sa te mai doara, te asigur. Problema asta am avut-o si eu la inceput si incetul cu incetul m-am obisnuit.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înainte, masează-ți sprâncenele cu arătătorul (fie cu cremă, fie fără), bine de tot, un pic mai dur, apoi poți să te pensezi liniștită, fiindcă zona e amorțită. Și nu mai simți acel disconfort. După pensare, încearcă să te dezinfectezi cu spirt.

| Lorde92 a răspuns:

La inceput doare orice ai face, dar dupa aia te obisnuiesti.

| TatianaFlorina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un salon pentru prima data.

| Ac_Simona_2000 a răspuns:

Rezista..frumusetea are propriile sacrificii :*