| Murariu_Bianca_1971 a întrebat:

Chiar daca in cateva luni fac 14 ani nu am gauri in urechi si vara asta vreau sa imi fac si mi-e frica ca o sa doara.
Aici de unde sunt eu nu cred ca are aparat special si as vrea sa stiu daca doare si cum iti face gaurilehappy

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Gaurile in lob dor ca o piscatura de tantar, adica aproape deloc. Este mult mai bine cu acul decat cu acel pistol (care este un aparat folosit de persoane neprofesioniste). Nu-ti fie frica, o sa se termine in cateva minute si dupa aia o sa se vindece foarte repede, maxim 2 saptamani si o sa poti sa porti toti cerceii din lume big grin

P.S. Normal ca a durut-o pe Happiness, cum sa-ti faci o gaura direct cu cercelul, wtf?!

2 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Daca nu iti faci gaurile cu acel aparat special, clar ca o sa te doara.
Eu spre exemplu, cand eram in liceu mi-am dorit foarte mult o a doua gaura in ureche pe care mi-a dat-o o colega cu un cercel, si da...pe viu!
M-a durut ingrozitor, imagineza-ti a trecut acel cercel prin carne...
Am acea gaura si acum si au trecut ceva ani.
Nu te sfatuiesc sa faci asta, pe langa durere poti contacta si anumite bacterii, trebuiesc anumite ustensile sterilizate.
Totusi ai putea incerca la un spital, cred ca te poate ajuta cineva acolo.

| Murariu_Bianca_1971 explică (pentru Hαppiηеss):

Pai la spital dar nu imi fac cu aparat cred ca ma dau cu ceva sa imi amorteasca urechea si apoi i-a un ac care il sterilizeaza si mi-l baga in ureche