| iLov3pitik1 a întrebat:

Vreau sa slabesc urgent 19 kg credeti ca aceasta dieta ma va ajuta? Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.
sau spuneti-mi voi ce exercitii trebuie sa fac sau ce dieta cat mai usoara trebuie sa tin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Da. E ok, dar pe langa masa de la 18:00 poti manca si o rosie,sau ceva legume,la fel si dimineata.
O sa te plictisesti de acelasi meniu zilnic,asa ca poti alterna. Poti papa legume fierte, inabusite, prajite in ulei de masline, omleta, carne de pui si preparate, telemea. branza de vaci. fructe.(mai putin banane si struguri)
Sport fa exercitii cardio, care sa-ti mareasca pulsul inimii.Asa se ard cel mai bine grasimile. Alergari usoare, saritul corzii, dansul, aerobicul. chestii din astea. spor!:*

| AoBo a răspuns:

Sa mananci in fiecare zi 2 oua fierte nu este bine deloc pentru arterele tale. Un singur ou pe zi(chiar daca e fiert) e mai mult decat suficient; ba mai mult, este recomandat sa mananci aprox. 1-2 oua pe saptamana. Incearca sa le inlocuiesti cu altceva (ex.:un bol cu cereale). si inca ceva: infometarea nu duce la nimic bun! mananca cu cap!

| SlenderMan299 a răspuns:

E bine cum ai zis uh dar la ora 10 schimba de exemplu mananca o felie sau doua cu paine cu miere de albine.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Eu am auzit ca daca vrei sa slabesti nu trebuie sa te infometezi ca te poti imbolnavi.Redu mesele de seara(cinele) si mananca sanatos.Fa multe ex fizice.Trebuie sa dea rezultate

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Buna! am si eu aceias problema! blushing
prea multe prostii ingrasa! uite ce am inceput eu sa fac:

1.Mananc mai multe gructe, legume si evit grasimile si dulciurile! (cat imi putin... doar cat gust! blushing)
2.Aerobic in fiecare zi de obicei diminieata!
3.Siara alerg pana in parc si inapoi pana obosesc prea tare sa continuii!
4. Fara mancare dupa ora 6! (maxim biscuiti simplii cu ceiut)
INTR-O LUNA SE VAD MARI DIFERENTE! :*

Bafta! Sa ma anunti cum ti-a mers! big hug
NU TE INFOMETA K AJUNGI LA SPITAL!

| codrinstefan2103 a răspuns:

Eu zic că te prinde un ulcer în câțiva ani de n-ai să știi pe la ce cabinete să bați. Pune-te pe alergat 10 km pe zi și ai să vezi rezultate iar dieta asta de înfometare las-o pentru altele mai proaste. O dietă diversă și echilibrată (fructe, legume, carne de pasăre fiartă, pește, alune, nuci, semințe, etc.) ajută mai mult decât una strictă. Încă un sfat ar fi să-ți proporționezi mesele în așa fel încât să eviți să mănânci mult deodată (5-6 pe zi). Iar fără sport nu ajungi nicăieri. distrugi organismul.

| Cosminuțul a răspuns:

Mda E PERFECT vei slabi 20 de kilograme in... 2 ani laughing)))))

| Adalutza a răspuns:

Cam acelasi gen de dieta am tinut eu dar nu chiar asa stricta si nu am avut absolut nici o problema cu stomacut. doar ca am tinut o saptamana si vreo 2 zile in care am slabit 6 kg. mancam dimineata iaurt degresat si un fruct la amiaza carne la gratar cu salata si seara tot asa un fruct sau o leguma. si nici nu mam infometat si nici nu am murit tongue happy se poate normal. dar sigur ca nu o sa slabesti 1 kg pe zi tongue aata este imposibil happy dar de slabit slabesti sigur. singura problema este sa te poti tine de ea. succes happyhappy

| RebeccaElena a răspuns:

Am inteles ca aceasta dieta se numeste''Dieta Balerina'' care pe mine m-a ajutat foarte mult1Am slabit intre 6-7 kg pe saptamana! Te sfatuiesc sa o urmezi impreuna cu niste exercitii cardio:inot, bicicleta, alergat, mers pe jos etc! Multa bafta si sper ca te-am ajutat!kiss

| Adalutza a răspuns (pentru RebeccaElena):

Si in total cat ai slabit?happy