| Sophie26 a întrebat:

Hei! Verisoara mea vine cu familia mea in vacanta, dar a constatat ca va avea o surpriza neplacuta. Ce poate face pentru a scapa de menstruatie cateva zile? NATURAL! Are doar 14 ani. Repede, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Nu prea ai cum sa scapi de asta, timp de cateva zile pe luna, asta e. Cu timpul, in cateva zile, trece singura, dar nu prea ai ce face. Cel mai bun lucru pe care-l poate face, e sa faca sport, pentru a evita durerile menstruale, sa aiba o igiena corespunzatoare si sa isi schimbe absorbantul odata la 3 ore, sau de cate ori este nevoie, pentru a evita accidentele nedorite. Daca respecta regulile astea, nu ar avea de ce sa se ingrijoreze.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU are ce să facă "pentru a scapa de menstruatie cateva zile"! =))

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......de-sigura/

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate face nimic pentru a scapa de menstruatie. happy

| Sophie26 explică:

Mergem la mare. Si isi dorea atat de mult sa inoate... Chiar nu exista nimic?