| membrugirl2010 a întrebat:

Hei, voi cu ce creme va dati pentru. dermatita atopica? Funda, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Annitu a răspuns:

Pentru dermatita atopica exista mai nou crema sau laptele EXOMEGA ce contine vit B3, omega 6 si extract de ovaz Rhealba specific tratamentului dermatitei atopice. Nu contine corticoizi ca advantan milk, deci poate fi folosita timp indelungat. O gasesti la Sensi Blue. Crema costa in jur de 40 lei si are 200 ml. Sunt produse in Frante si destinate special dermatitei atopice.
:)
sursa: http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/9215/.html