| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am auzit ca, Kangoo Jump te ajjuta sa slabesti. In cat timp slabesti si cat slabesti?.
Dau Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Addddda93 a răspuns:

Kangoo Jumps nu doar ca te ajuta sa slabesti dar de asemenea te ajuta sa-ti si tonifici corpul tocmai pentru ca solicita musculatura intregului corp, mai ales fesierii, coapsele si abdomenul. Antrenamentele facute cu regularitate ajuta la slabire, dezvoltarea fortei musculare, mobilitate, coordonare si rezistenta. Din proprie experienta iti spun ca pentru mine e cel mai practic tip de aeobic si e super distractiv, nu te plictisesti niciodata cum ai face-o la sala, cu diferite aparate. Rezultate vezi dupa aprocximativ 1 luna-2.Cunosc persoana care a slabit 4 kg. in 2 luni (timp in care a mers de 3 x pe saptamana).

1 răspuns:
| Mussette a răspuns:

Dupa 1-2 luni, daca faci de 3 ori pe saptamana, sa stii ca slabesti.
Mai ales iti tonifici intreaga musculatura.
Acum depinde si de varsta ta, de alimentatie, ca daca mananci inainte si dupa fiindca te simti slabita nu mai are efect si depinde si de cate kg ai; daca ai o greutate normala pentru inaltimea si varsta ta, nu ai mereu de unde sa slabesti. daca ai de unde, vei slabi. happy