| Petunia001 a întrebat:

Heii...

Am o mare problema, adica eu asa consider. straight face

Am 15 ani si 1, 50 ( inaltime ) si 47 de kg. straight face cum pot sa ma inalt?
In afara de sporturile astea : basket, volei, handball, inot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Daca nu doresti sport te mai ajuta si exercitiile la bara, adica sa exersezi pe bara prinzindu-te de maini si sprijinindu-ti corpurile. Eu m-am inaltat datorita acestei metode.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
NUMAI sporturile de inaltime te pot ajuta.
In orice caz mai e timp sa te inalti pana la varsta de 21 ani.
Te pup!

| Alexandrughita a răspuns:

Fara sport, cam greu... poate doar sa astepti si sa speri. De ce nu vrei totusi s ate apuci de sport?

| Petunia001 explică (pentru Alexandrughita):

Fac sport, alerg in fiecare zi 2 km. si mai fac si stretching... dar chiar nu imi plac sporturile de mai sus.

| rose21 a răspuns:

Stai linistita, mai ai timp sa cresti. Pana la 19~20 de ani o sa te mai inalti big grin.

| GabrielaBtw a răspuns:

Pai fara sport e cam greu sa te inalti dar poti incerca niste exercitii pentru inaltare ca de exemplu tractiuni sau la bara

| Vali196K a răspuns:

Te inteleg, doar ca sunt baiat laughing)) ..Pai doar atat. incearca basket, fara sport nu poti altfel. O zi buna

| nonameforever a răspuns:

Roag-o pe mama ta sa cumpere o masa ca in imagine http://www.tuktuk.ro/wordpress/wp-content/uploads/2012/01/tortura-praga.jpg (ma rog fara chestia aia cu tepi) si faci cura cu ea timp de doi ani si iti garantez ca la 18 ani poti sa ajungi si de 2 m... funda?