| AnnonymusIsNotAvailable a întrebat:

Am 16 ani, 1.53 inaltime. Ce as putea face sa ma inalt? In afara de inot, volei etc pentru ca nu am bani sa ma inscriu la activitati de genu.

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Cresterea nu o poti "forta", dar o poti stimula, printr-o alimentatie corecta, aici ma refer la fructe si legume.
DAca nu-ti permite situatia financiara, sa te inscrii la activitati ce-ti pot stimula cresterea, incearca sa faci acasa aceste activitati, fa-ti un cos de basket, si sari.Fa exercitii, mult sport. Alearga mult, mergi cu bicicleta.

Nu uita si de odihna necesara organismului, nu te stresa, si e bine ca sa dormi la aceeasi ora, sa-ti faci un program cu alte cuvinte

http://www.sfatulmedicului.ro/......time_10146

http://www.getfit.ro/sanatate/anatomie-fiziologie/crestere-in-inaltime.html

4 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

Sari coarda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fara sporturi de inaltime sa stii ca nu faci nimic.
Innotul, baschetul, voleiul, handbalul te ajuta la cresterea in inaltime.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga mult si fa yoga pentru crestere.
Iti poti cumpara niste vitamine care stimuleaza cresterea.

| Mytsaa a răspuns:

Nu ai ce sa faci, asa e organismul tauhappy Nu poti forta cresterea.