| alexalexa2000 a întrebat:

Heii.Am un herpes și vreau să scap de el până vineri.Ce să fac ca să îmi treacă mai repede? FUndăă urgent!:.*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bogdanst a răspuns:

Uite plasture oglinda, nici nu se va observa, numai ca este mai scump, dar daca doresti urgent isi merita bani uite un exemplu:
http://www.farmaciastejara.ro/plasturi-pentru-herpes-compeed-p-772.html

| mixxjim a răspuns:

Nu prea ai cum. exista la farmacie un unguent "herpestop", sau ceva de genul asta, sa nu se mai umfle mai mult. in plus, ai putea sa-l maschezi, exista tot la farmacii niste plasturi speciali pentru herpes, care si mascheaza, si trateaza, ca au si ceva substante speciale pe zona care se lipeste pe piele. astea sunt transparente si poti da si cu ruj peste ele, dar sunt destul de scumpe. poti sa vezi aici despre ce vorbesc http://www.farmaciastejara.ro/plasturi-pentru-herpes-compeed-p-772.html

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Poate parea ciudat dar poti incepe din seara asta sa pui pasta de dinti pe el. Cu pasta de dinti herpesul iti trece repede, mai ales ca dormi si totodata plasturele te va ajuta sa maschezi daca nu trece pana vineri, desi daca tii pasta de dinti acolo va trece.
Sa nu pui alifie de galbenele ca nu este panaceu universal si mai rau face.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Du-te la farmacie si cumpara-ti Aciclovir unguent. Costa in jur de 7-8 lei. Te dai cu el de 2-3 ori pe zi. O sa iti treaca.Nu stiu exact daca pana vineri insa nu o sa se mai cunoasca asa tare.
Pa, pa!

| Puffulets a răspuns:

Poti folosi alifie de galbenele, sau poti taia un catel de usturoi in doua punand o jumatate pe herpes, iar daca nu iti trece pana vineri poti folosi un plasture invizibil pentru herpes se gaseste la farmacie:d. Bafta!kiss

| AnnielaIoana a răspuns:

Da-ti cu ACICLOVIR ungvent.