| anonima1995 a întrebat:

Ajutor! Urgent! Cum pot scapa de herpes cat mai repede? Mi-a aparut azi in partea dreapta a buzei inferioare si vreau sa scap urgent pana vineri/sambata deoarece atunci am un eveniment important. Va rog dati-mi niste sfaturi! Rog seriozitate!

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Stai linistit ori ce ai incerca n are sa ti treaca pana atunci asa ca nu te mai zbate ca pestele pe uscatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Planta "Rostopasca" este cea mai potrivita!
Rupi o "crenguta" si dai cu seva aceea galbena/portocalie pe herpes.
In 2-3 zile iti va disparea.
Sau, tinctura de propolis! O gasesti la farmacie/plafar. Iti va trece cel mult 4 zilewinking.
Bafta!kiss

| Nicolletaaa a răspuns:

Buna Anonima.
Cateva metode:
1. Pune pe buze repede pasta de dinti.Este o metoda veche, traditionala/chinejii folosesc pasta de dintica remediu natural, pentru problemele pielii.

2.Cu crema de galbenele! este foarte buna!

3.Sau cu zat de cafea...nu te astepta la minuni peste noapte, indiferent ce ai folosi...sunt pacatoase rau de tot bubitele astea!

4.La farmacie herpesstop

5.Este necesara o administrare orala de aciclovir tablete astfel: 1 tableta de 200 mg la 4 ore, timp de 5 zile.(ziua, noaptea nu). Poti continua concomitent si cu unguentul, insa tabletele sunt mai eficiente luate de la primele semne ale herpesului. -

6.Herpes stop sau Aciclovir.

Bafta!

| xRomanianGirlx a răspuns:

Aciclovir.(gasesti in orice farmacie)
Mi-a trecut in 2-3 ore (m-am dat cu multa crema). Succes