| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Cei care ati avut/aveti conjunctivita, credeti ca am si eu? Am urmatoarele simptome, asta de cand am fost la strand:
1.Vad incetosat, daca clipesc putin mai mult vad clar.
2. Daca tin ochii inchisi imi lacrimeaza.
3.Albul ochilor s-a inrosit, e rozaliu.
4.Mi se fac urdori intre gene si in dreptul sacului lacrimal.
Simptomele astea, le am de azi, au trecut doua zile de cand am fost la strand. Dau fundita! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Repede la medic, posibil sa fi contactat o infectie la ochi, nu este de glumit.
La fel de bine poate fi si de la faptul ca ai stat in apa cu ochi deschisi si au intrat in contact cu mizeria din apa etc, deci tot la medic iti va prescrie ceva picaturi.

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca te intreb dar te rog frumos sa mi spui si mie la ce strand ai fost! Cred ca merita sa spui si strandul la care ai fost! Scuza ma inca odata! insanatosire grabnica iti doresc!

| anadark84 a răspuns:

Este clar o infectie luata de la strand. Mergi la oftalmolog. El stie ce tratament iti trebuie.