| KDily a întrebat:

Heii :*...cine ma poate ajuta cu ceva retete de salate de legume? ..Multumesc:*.dau funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| KDily explică:

Multumesc mult:*..foarte interesanta reteta..trebuie sa o facwinking.o sa iti spun apoi rezultatul>:d :*:*

| Guştiuc_Daniela_1997 a răspuns:

Castraveti, ridiche, mamari, patrunjel, oua fierte, cartofi, salam si sare. Le amestici pe toate la un loc, apoi torni o lingura de Bors acru, sau mai bine pui oliaca de chifir. Pofta Buna.

| floresdemayo a răspuns (pentru Guştiuc_Daniela_1997):

De unde esti? La ce te referi cand spui "mamari"? De unde provine cuvantul? Est simpatică tare si folosind termenii...amestici, oliaca. M-ai dat gata. Esti originală!

| KDily explică (pentru Guştiuc_Daniela_1997):

Mamari? ce leguma e asta?laughing..banuiesc ca esti moldoveancabig grinbig grin

| KDily explică (pentru floresdemayo):

Si cu intrebarea mea cum ramane?cryingcrying

| floresdemayo a răspuns (pentru KDily):

Sincer, mie-mi place salata cu telina, morcovi, castraveti cruzi, radacina de patrunjel, ridichi (toate date pe razatoare), sare.Si cu multa, multa maioneza...Mi-o fac in perioada postului de obicei, cu maioneza de post.

| floresdemayo a răspuns (pentru KDily):

Apropo, ti-ai pus o poza frumusica foc. De obicei pozele alese spun multe despre noi, practic, ne reprezintă. Asa e, nu? Eu asa cred.

| KDily explică (pentru floresdemayo):

Corectwinking...multumesc la fel:*:*