| ralubaa a întrebat:

Heii! Cu se manifesta racela la ovare? Cred ca sunt racita la oavre. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Simptomul principal este durerea abdominala joasa, stanga sau dreapta. http://www.i-medic.ro/boli/boala-inflamatorie-pelvina

| MMihai a răspuns:

Mergi la medic și vezi că vine frigul, atenție cum te îmbraci.

| Camelisa a răspuns:

Buna,in primul rand nu poti nici macar sa iti dai cu parerea"cred ca sunt racita la ovare"pana nu sti exact.Cel mai indicat ar fi sa mergi la un control ginecologic, daca refuzi raceala se poate agrava, trebuie neaparat tratata.
Durerile la ovare:dureri ingrozitoare a ovarelor, usturime atunci cand urinezi si mai ales in perioada cand esti pe stop.Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor.Numai bine si ai grija.

| violetajustme a răspuns:

a tunci cand te doare ingrozitor de tare burta, cand nu poti merge de durere... poti sa racesti in momentul in care nu te imbraci bine sau in momentul in care umbli cu picioarele goale pe gresie, ciment etc

| violetajustme a răspuns:

P.s.
in momentul in care esti pe stop ai putea avea si hemoragie

| HiONlOCK a răspuns:

Buna ralubaa raspunsul meu este ca te ustura rau cand faci pipi

| emmadeea1990 a răspuns:

Buna! Pai in primul rand vei avea dureri la ovare...ai putea sa ai si o secretie ...si dureri in timpul actului sexual.Cel mai bine e sa mergi la doctor pentru o consultatie si tratament corect.Bafta! funda?