| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt racita la ovare mai pot ramane insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te duci la medic si primesti tratament potrivit, iar apoi il urmezi cu strictete si te mai duci si la consulturi ulterioare ca sa te asiguri ca te-ai vindecat, atunci da, vei putea ramane insarcinata.

mariana
| mariana a răspuns:

Trebuie sa tratezi intai inflamatia la ovare (anexita) si apoi vei vedea daca ramai sau nu gravida. Pentru a ramane gravida ovarele trebuie sa fie sanatoase pentru a produce ovulatia si daca sunt inflamate atunci acest lucru este ingreunat. Trebuie sa mergi la mediul ginecolog, care sa-ti prescrie un tratament pe care sa-l urmezi si dupa ce te vindeci cred ca, poti sa fii viitoare mamica. Eu iti doresc multa sanatate si succes.

| bozo a răspuns:

La inceput da. Depinde de cat de mult timp ramai asa. Poti sa ramai sterila daca nu te tratezi.

| teo2009_4198 a răspuns:

Am o durere la ovare din cauza asta nu pot ramane gravida