| BiaSiAtat a întrebat:

Heii! Cum pot scapa de insomnie? Funda si voturi. Pls ajutati-ma nu pot adormi deloc. Ma fatai si nu pot dormi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! bea ceai de tei si vei vedea ca te calmeazawinking si vei putea dormi linistithappy

| DeeaDelirata a răspuns:

Bea o sticla de vinwinkingTe ia somnu dupa aia

| NuImiPunNume a răspuns:

Nu stiu sigur, dar am mai auzit ca cica daca mananci mac gol,

| 1People a răspuns:

Trezestete destul de dimineata n-ai cum sa nu poti dormi seara :*

| anamaria13b a răspuns:

Bea somnifere si dupa cateva minute vei adormi dar fa asta doar daca vrei sau daca nu trezeste-te dimineata,, funda?

| AndradaC99 a răspuns:

E vreun motiv,de nu poti sa dormi?!laughingOricum, cel mai bine e sa nu te gandesti la nimic, doar inchizi ochii si incerci sa te gandesti doar la aerul pe care il inspiri.big grinFunda?!:*

| ONElena a răspuns:

Stiu ca pare aiurea, dar incearca sa bei o cana de lapte cald pentru ca contine o substanta (nu mai stiu cum se numeste) ca te face sa te linistesti.

| likeaboss a răspuns:

Inchide calculatorul, telefonul, ipodul si orice alt element care te-ar putea distrage.stai in pat, ia o carte mare, grea si plictisitoare si citeste...o sa adormi instant