| vanessa_6993 a întrebat:

vreau sa ma ajutati! SEaera eu nu ppot dormi deloc cred ca am insomnie dar imi afecteaza viata ziua sunt obosita la scoala mor de durere de cap si chiar am nevoie de sfaturile voastre seara magandesc la un lucru orice apoi imi vin in cap 1000 de lucruri si ma tot gandesc la orice si nu pot dormi

1 răspuns:
| ostea a răspuns:

De ce nu încerci să te relaxezi?

Secret Garden - Always there - http://www.youtube.com/watch?v=BxFLaBPP1jk&feature=related o melodie super.

muzică relaxantă - http://www.youtube.com/watch?v=hk82U7u_D-4&feature=related

muzică relaxantă - http://www.youtube.com/watch?v=2N-WAhwvx08&feature=related

Ascultă una din aceste melodii, care îți plac s-au găsești altele care să îți placă, nu este nici o problemă.

Ascultînd o melodie, încearcă să simți sunetul, lasă-l să-ți pătrundă în minte, corp și suflet.
Doar simte.
O să îți dea o stare foarte pozitivă și relaxantă.

Între timp poți să închizi ochii, ușor și îți concentrezi atenția pe respirație.
Fii atentă!

Inspiră ușor - Expiră ( de 5 ori ). Simte cum te armonizezi, încetu cu încetu.

Bun, acum te gîndești cînd inspiri că iei Lumină... o menții cîteva secunde apoi expiri și prin expirație te gîndești că dai afară stresul, grijile, gîndurile negative.
Faci asta de 5 ori.
Dacă nu simți nimic, mai încearcă pentru că sunt sigură că o să reușești să intri într-o stare de armonizare, nu este greu.

Dacă nu ai înțeles îți mai explic încă o dată, asta doar dacă vrei să faci ceea ce ți-am scris.
Ași putea să-ți scriu și alte metode dar asta este foarte simplă și eficientă.

Poți face asta cînd te simți încărcată de energie negativă, neliniște sau seara cînd te pui în pat și odată cu asta îți relaxezi și corpul, găsind o poziție confortabilă.

Apropo, încearcă să-ți găsești diverse activități în timpul zilei.

Numai bine.