| AndreeaDeiia a întrebat:

Heii big grin. De ce nu e bine sa iti strangi cosurile >? Sau nici macar un cos nu iti poti strange, care sunt riscuriledaca iti strangi un cos.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se poate infecta si iti raman semne

| Andutsaa a răspuns:

Tu spargi un cos, pe moment spui ca a trecut iar a 2-a zi, resturile care tu nu le-ai "scos" de acolo formeaza un alt cos. Iti pot aparea si mai multe cosuri sau cel mai rau ar fi sa iti ramana urme. Cu tenul trebuie sa ai foarte mare grija! happy

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Pai daca iti strangi un cos poti risca sa iti ramana urma de la el sau sa se faca la loc dar mai mare.Pa,pa

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Semne.
*-*

| facepalmlol a răspuns:

Pai daca nu e copt risti sa il faci mai mare si sa iti faci rani pe piele ceea ce e ingrozitor, si asta iti zic din proprie experienta.
Nu inteleg nici eu de ce n-ar trebui sa le storci nici macar cand sunt coapte, probabil exista riscu de a se infecta sau cred ca raman semne, dar nici nu poti sa stai cu nesuferitele alea pe fata fara sa te atigi de ele!