| july00 a întrebat:

Heii TPU..din ce cauza apar cosurile pe fata? sau de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrTerrible a răspuns:

Si eu am fost ceva de genul dar mi'au mai trecut. Inainte imi cumparase maicamea tot felul de creme care auzise ca sunt bune.Este o prostie asta.Du-te cat mai repede la un dermatolog si it da un tratament special pentrul tenul tau si asa o sa iti treaca si mai repede si mai efficient decat cu alte produse care le iei de capul tau.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi de natură hormonală sau o infecție a pieli.
Cel mai bine mergi la un consult dermatologic și analize de sânge.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Din cauza hormonilor, a pubertatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De la dereglări hormonale, infecţii ale pilelii, sunt multe cauze, mergi la dermatologie.
Te pup!

| DrTerrible a răspuns:

Salut.De cele mai dese ori ies din cauza pubertatii, se mai intampla sa iasa din cauza tenului gras pentru a evita aparitia lor spala-te cat mai des pe obraz si du-te la un dermatolog. Sper ca ti-am fost de folos.winking

| july00 explică (pentru DrTerrible):

Deci eu am o gramada pe frunte, si nici cum nu trec, m-am dat cu o gramada de creme si solutii, ma spal pe fata de cel putin 5-6 ori, deci nu stiu ce sunt, sunt asa umflate zici ca am coarne laughing si nu stiu din ce cauza! si deja ma deranjeaza.

| DrTerrible a răspuns (pentru july00):

Si eu am fost ceva de genul dar mi'au mai trecut. Inainte imi cumparase maicamea tot felul de creme care auzise ca sunt bune.Este o prostie asta.Du-te cat mai repede la un dermatolog si it da un tratament special pentrul tenul tau si asa o sa iti treaca si mai repede si mai efficient decat cu alte produse care le iei de capul tau.

| Nolifenodeath a răspuns:

Daca esti fata iti apare din cauza menstruatiei iti apare inainte sa iti vina sau dupa ce s-a terminat depinde de organism.

| βuβuƦuzαα a răspuns:

Buna!
Cosurile apar de cele mai multe ori din cauza pubertatii dar si din alte motive :) care fac sa apara cosurile:(
Uite aici un site care te poate lamuri mai bine :*-------->> http://www.ele.ro/......ilor-10531
Sper ca te-am ajutat:) Funda;)?

| EuuFlorii a răspuns:

Buna si eu am avut aceasta problema. Pana la venirea menstrualitati(ciclului) nu ai cosuri dar dupa o sa inceapa sa iti apara.E mai bine sa ai acum cand esti mai "mica" decat sa ai cand vei fi mai "mare" pentru ca atunci o sa vrei sa iti faci un iubit si mai multi prieteni si acum prieteni se aleg dupa cum areti si cati bani ai.Acum cand esti mica nu prea vrei sa ai iubit acum te intereseaza de scoala sa ai un viitor mai bun...E un lucru normal sa ai cosuri la adolescenta.Incearca sa de speli maxim de 3 ori pe zi si pe seara poti sa iti faci o masca din miere si praf de scortisoara. Sper sa iti treaca cat mai repede. Fundita? kiss