| Djlsghtnquuw a întrebat:

Heii :*. De vreo 3 saptamani am buzele foarte uscatestraight face. M'am dat cu crema de galbenele, si un strugurel cu propolis, si nu imi trece frustrated. ce sa faac? I don't want to see

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Nu toate creele,strugurelele sunt bune.
De exemplu,și eu am pățit lucrul acesta.
Am încercat strugurell de la neutrogena care este foooarte bun și vreau să îți spun că îl folosesc de ceva timp și dă rezultate nemaipomenite.
Am încercat și eu un strugurel cu propilis și nu mi-a făcut ABSOLUT nimic. Încearcă să bei și apă multă să mai îți umezești buzele.
Dacă tot nu îți trece, du-te la un medic, dar eu sincer nu cred că nu îți va trece.

Mult succes!
Te pup!

4 răspunsuri:
| Stein a răspuns:

Si eu am avut la fel insa am observat ca nu ma hidratam suficient am inceput sa beau mai multa apa si nu mai am buzele uscate

| Frrramboise a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=eajIxcf0ZZA

uite asta te va ajuta, pup :*

funda?

| WithoutYou a răspuns:

Te-as sfatui sa te dai cu ir hidratant, ideale ar fi cele de la aloe vera. si eu am avut buzele crepate si doar cu acest ir mi-a trecut. succes!:*

| Lolita1130 a răspuns:

Ia-ti de la faramacie sau de la orice supermarket strugurel Nivea! O sa vezi ca iti va trece imediat! Mult succes!