| camiitsu a întrebat:

Heii e adevarat ca daca eu iau anticonceptionale( pentru ingrasat) si inca sunt virgina nu te ingrasa? vreau sa ma ingrass

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Mai sunt si alte metode de ingrasare...

| ReiVaN a răspuns:

Vrei sa te ingrasi?
Fa sex cu un tip random neprotejat, in 6-7 luni o sa ai dictai burta.
Dar trece dupa 9 luni rolling on the floor

| Azµre a răspuns:

Nu te îngrașă oricum ar fi. Este demonstrat științific. Singurul dezavantaj este faptul că atacă ficatul. De aceea se iau împreună cu un hepatoprotect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionalele se iau pentru a nu ramane insarcinata.De aceea este necesar avizul medicului. Unele anticonceptionale, au reactii adverse care provoaca "ingrasatul". Atentie:acest tip de "ingrasat"nu este deloc sanatos, el fiind cauzat de atacul anticonceptionalelor asupra organismului.Deci nu este indicat sa le iei fara acordul medicului.Numai bine.

| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Camy.
Unele anticonceptionale ingrasa,daca nu sunt luate corespunzator si nu sunt prescrise de medicul ginecolog,asta depinde foarte mult de organismul fiecarei fete.
Sa nu faci vreo prostie sa iei anticonceptionate doar pentru ca ai auzit ca unele fete s-au ingrasat in urma folosirii acestora,daca ai auzit anticonceptionalele luate pe o perioada de timp mai lunga ingreuneaza procesul de a ramane insarcinata cand o sa iti doresti sa ai copii,cand o sa fii femeie,deci ti-ai face probleme singura.
Nu iti fa atatea probleme ca esti putin mai slabuta,pentru ca si eu cunosc atatea fete slabe care nu se ingrasa din cauza metabolismului,avand arderile foarte mari,fi fericita ca poti manca orice si nu te vei abtine de la absolut nimic.
Fa un sport,orice iti place tie,iesi afara la plimbare, sari coarda, plimba-te cu bicicleta, danseaza, esti mica si te poti bucura de astfel de lucruri plus ca iti vei ajuta multa corpul sa se dezvolte in perioada asta.
Asigura-te ca ai 3 mese principale plus gustari si toate acestea la ore exacte, mananca fructe, cereale dimineata.
Asculta-mi sfatul si o sa vezi ca or sa apara schimbari!
Sper ca ti-am putut fi de folos, multa sanatate iti doresc.

| xanderblackx a răspuns:

Daaa... asta e solutia. hai sa luam anticonceptionale ca pe bomboane, poate poate ne-om ingrasa. fetita, tu gandesti ce spui? de ce nu cauti sfatul unui medic? unui nutritionist? ai impresia ca te poti juca cu un astfel de "tratament" la varsta ta? mai bine-ai pune mana putin pe carte, ai invata cate ceva si-apoi ai reveni cu intrebari mai pertinente. whatever. consulta sfatul unui specialist in problema ta. numai bine

| danielcoman32 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi, baga zilnic doua shaorme in tine, bea 1 litru de cola, dormi non-stop, si te ingrasi.

| extreme0708 a răspuns:

Nu te inteleg de ce faci asta.
E ca si cum ai bea sirop de tuse pentru a avea o respiratie frumos mirositoare.
Daca vrei sa pui cateva kg pe tine.
Mergi la sala sa te dezvolti putin sau cel mai bine ar fi sa inoti si vei vedea ca si pofta de macare va creste si corpul tau se va dezvolta sanatos si armonios.