| Alinuta1 a întrebat:

Mi a intrat o musculita in nas. Se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Nu se intampla nimic. Spala-te in nas. Daca ai inspirat-o oricum moare acolo si se distruge. Nu patesti nimic.

| CuriousStuff a răspuns:

Probabil cum a intrat asa a si iesit. Daca in schimb inca simti ca e acolo trebuie sa mergi de urgenta la spital sa o scoata, risti sa o aspiri in plamani cu fiecare inspir.

| CinevaCurios24 a răspuns:

Pai va muri, se va dizolva probabil in mucus si va deveni una cu el. Stai linistit, asa se intampla si cu praful si ce mai inspiri pe nas. Daca te scarbeste ideea ai putea sa iti sufli mucii, sau sa te speli in nas.
Sper ca te-am ajutat! ^^

| Andreea0007 a răspuns:

Devi și tu o musca