| Oanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Port ochelari de trei săptămâni. Am fost plecată și nu am avut batistița aceea specială la mine așa că i-am șters cu șervețele. Problema este că acum când îi șterg cu acea batistuță nu se șterg bine și rămân urme. Îmi puteți lăsa niște sfaturi? Dau fundiță celui care mă ajută. Mulțumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spala batistuta sau cumpara alta noua.

| doctorandus a răspuns:

Depinde daca sunt de plastic (se zgarie) sau de sticla (nu se zgarie). Daca sunt de sticla, poti sa-i speli cu sapun si sa-i stergi cu o panza curata.

| UndeadXD a răspuns:

Poti cumpara niste servetele speciale

| SaraFunnyNFJ a răspuns:

Nu cred că are nimic. eu aproape mereu îmi șterg ochelarii cu șervețele și cu bluza pe care o am dar de 3 ani de când port ochelari nu s-a întâmplat nimic.