| MobscenexD a întrebat:

Bună de două săptămâni sunt desparţită de un baiat încă ţin la el, dar el a trecut peste şi cred ca este cu alta acum nu pot să-l uit imi puteţi da nişte sfaturi să trec peste?. Dau fundiţa mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| SerafimHD a răspuns:

Asculta putina muzica si obisnieste-te cu ideea ca nu mai face parte din viata ta! e greu stiu asta... vei spune ca nu poti dar te vei resemna cu timpul si iti vei da seama ca daca v-ati despartit era pentru ca el nu era pentru tine! Cu bine!

3 răspunsuri:
| AngelHugz a răspuns:

Pai poti sa incepi sa iesi cu altcineva. Poate ai noroc si-l faci si pe fostul gelos. Adica, daca v-ati despartit si vrei sa treci peste, incearca sa-l uiti...Decat daca nu aflii din surse secrete ca te placehappy

| Against a răspuns:

Nu sta singura!
Iesi cu prieteni
Asculta muzica vesela
Socializeaza si flitreaza din plin, chiar si cu strainii daca te face sa te simti mai bine, dar ai grija sa nu exagerezi big grin

| Balonas98 a răspuns:

Nu exista o anumita metoda pentru a trece peste ...incearca ciocolata si lasa tipu sa vindece tot...incearca sa iti gasesti mereu ceva de facut.citeste o carte, e cea mai bunacv metoda sa te rupi de lume si sa te pierzi intr-un slt univers