| Cr1su a întrebat:

Heii TPU am o problema. de aproape 2 saptamani mi-au aparut bubite rosii (pe brate,pe picioare,dar cele mai frecvente sunt in zona anusului),aceste bubite ma mananca,sunt ca acele muscaturi de tantari. va rog daca puteti ajutati-ma, nu vreau sa ma duc la doctor, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| iSimo a răspuns:

Presupun ca ai varicela

| Woman2Womanro a răspuns:

De ce nu vrei sa mergi la medic? Doar el te poate ajuta si a trecut deja cam mult timp de cand ai eruptia. Cu siguranta nu e ceva grav, insa, chiar si asa, orice boala netratata corespunzator poate lasa urme. Asa ca fuga la medic si totul o sa fie bine.

| SiNdRoM4LiFe a răspuns:

E doar o varicelă, consultă un dermatolog!