| AllyAllina a întrebat:

Heii TPU! Ati consumat vreodata pastile de slabit? Si daca da de care si in cat timp ati slabit. Nu vreau sa aud ca are efecte adverse sau altele ca stiu destule lucruri. Am nevoie urgenta sa slabesc 15 kg pana pe 15 ianuarie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat! Si stii ce am facut? Mi-am facut stomacul varza, iar acum sunt extrem de sensibila la orice, fac niste indigestii extrem de urate care ma tin si cate 2 zile non stop. Am slabit 5 kg intr-o saptamana parca, dar saptamana aia a fost de cosmar si tin sa-ti spun ca erau pastile NATURISTE. Draga mea, daca vrei sa slabesti, exista o singura metoda : Scoate zaharul de tot din alimentatie, carbohidratii si grasimile si incearca sa faci sport macar de 3 ori pe saptamana! Pare clasic, dar e singura metoda prin care poti slabi sanatos, fara efecte negative asupra sanatatii si de durata. Am ramas cu traume din lupta asta cu kg, imi place sa mananc, dar mi-e frica sa o fac si e o lupta continua in mine pe tema asta si ma epuizeaza psihic. Tu sa nu faci ca mine, nu te forta, da-ti timp si ai rabdare cu tine!

| AllyAllina explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos de sfaturi!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate pastilele au efecte secundare si nici una nu te va slabi 15 kg intr-o luna!
Pune mana si tine o dieta de proteina, si fa efort masiv, macar 2 ore de asudat la sala/ gym ori bicicleta, si poti da jos intr-o luna 7- 10Kg, daca esti ambitioasa si nu trisezi!

| CuriousStuff a răspuns:

Atunci de ce ai pus intrebarea in sanatate. Daca vrei raspuns care sa te ajute la sanatate, singurl raspuns posibil e sa nu iei asemenea tampenii, sunt doar pilule minune facute de firme fantoma ca sa-ti ia banii. In cel mai rau caz nu o sa aiba niciun efect, dar de obicei te alegi cu un ulcer sau altele mai rele. Daca vrei sa slabesti fa-o natural si sanatos, cu un regim echilibrat de viata, mese echilibrate si regulate si sport. Daca vrei sa slabesti 15 kg intr-o zi cel mai sigur e sa-ti amputezi un picior, alte metode nu sunt pentru slabire rapida, toate sunt tepe si prostuti si creduli sunt cei care le musca.
Multa sanatate.

| Alicezzz a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti mai mult de 5 kg pe luna si nici nu este indicat! Cele 5 kg le dai cu alimentatie adecvata si sport.
Pastilele sunt iluzi vandute si nici nu sunt recomandate. Iti spune un om care a slabit 26 de kg dar nu intr o luna ci in 6 luni! Deci nu incerca sa te infometezi pe principiul apå paie si bataie ca nu vei slabi mai mult de 3 kg su vezi ajunge la spital! Asa ca mai bine ti o dieta, dar te ti de ea si vei avea rezultate! Nu te agita cu pastile gen Alli sau. slim nu stiu cum si alte vrajelu care te scapa de 3 kg si pui 7 kg dupå! Deci dieta draga mea fara zahar ulei sucuri dulciuri si påine. Bafta

| urseyul a răspuns:

Ceai verde, infometare si fructe, dar ai grija ca daca o sa slabesti brusc organismul tau o sa lupte sa recupereze si dupa o perioada din 15 kg date jos se poate sa pui dublu inapoi

| MentalDisorder2 a răspuns:

Pastilele de slabit nu au efect asupra tuturor si, te poti ingrasa de 2 ori mai tare dupa ce nu le mai iei sau ceva de genu.
Cea mai usoara si sigura modalitate de a slabi este sa mananci putin si sa faci exercitiu fizic.
Daca pastilele de slabit ar fi functionat, nu ar mai fiexistat sala de forta, fitness, aparate de slabit exercitii fizice.
Foloseste modalitatea sigura si eficienta adica sala, mancat sanatos si putin, fara sucuri fara mancat dupa ora 7.

| 6991Oliver a răspuns:

Cea mai eficienta metoda pentru a slabi este alergatul si mersul cu bicicleta. Pastilele alea despre care tu vorbesti sunt o vrajeala, dai bani si nu-ti garanteaza nimic...