| Siilvannaa a întrebat:

Heii TPU :*
m`am dat acum 10 minute cu ulei de ricin pe unghii si am citit de pe mai multe site`uri ca unghiile trebuie masatelaughing
unde sa le masez? cum? ca ma umplu toata de ulei pe maini...Si cat trebuie sa masez la ele?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu e nevoie să te dai cu ulei de ricin pe mâini.Asta ar însemna să faci risipă fără rost.
Cu ajutorul unui bețișor pentru curățarea urechilor, îmbibat în ulei de ricin, aplici pe fiecare unghie în parte, și masezi cu buricul degetelor.
Sănătate!

4 răspunsuri:
| Kheeda a răspuns:

... Nu are nimic, ca uleiul nu te omoara, pune-ti niste manusi de prosop (aveau intr-un timp la avon) si stai asa vreo ora. Eu asa faceam happy Succes! ah. si masajul cum a spus LollaBolla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Se maseaza cuticulele si unghiile pe toata lungimea lor. Dar insista pe cuticule. Si daca masezi mainile cu totul, crede-ma ca nu are nimic happy

| FlorinFlorinF a răspuns:

Maseazale in robotu de bucatarie big grin

| LollaBolla a răspuns:

Pai dai pur si simplu cu degetele pe unghi, apesi putin, faci cerculete laughing cred ca asa se maseaza laughing