| Fr3shb0y a întrebat:

Am o problema delicata, m-am dat cu ulei de ricin ca sa imi accelerez cresterea parului. Parul imi este des dar din pacate scurt si vreau sa imi las plete.Problema e ca atunci cand ma dau cu ulei de ricin si ma masez cinci minute, dupa care ma spal pe maini cum mi s-a facut mana cu ulei si cand ma uit in ghiuveta vad vreo 10 firicele de par. Oare este cum ma frec eu tare?

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Iti cade parul pentru ca, folosesti uscatorul de par, gel, spuma si alte minuni.Incearca sa folosesti un sampon adecvat tipului tau de par.Normal este bine sa-ti cada fire de par,nu in exces,dar totusi.
Masajul cu uleiul de ricin trebuie sa fie bland, se maseaza cu buricele degetelor la radacini, apoi iti acoperi cu un prosop capul circa o ora.Bafta!

| jdbsg a răspuns:

laughing nicidecum, este foarte normal, am citit ca pe zi este normal sa-ti cada in jur de 100 de fire de par