| ella2816 a întrebat:

Heiii,m-am umflat foarte tare jos mai jos de sub burta tin sa mentinez ca am facut si un test de sarcina si a iesit negativsad, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu ai IMPRESIA că dacă pui aceeaşi întrebare de 5-10 ori, afecţiunea îţi va trece de la sine?

Având în vedere şi simptomele menţionate în întrebările tale anterioare, cel mai probabil, ai o ANEXITĂ ( răceală/inflamaţie la ovare )!

TREBUIE să faci un control ginecologic, unde îţi va face o ecografie ovariană ( sau una transvaginală ) pentru a verifica starea ovarelor/uterului şi trompelor uterine.

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Vezi mai multe detalii despre anexită la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/anexita_9116

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

http://www.copilul.ro/......a7965.html

Toate cele bune şi multă sănătate.

| h3r a răspuns:

Poate crește?

| Danysan a răspuns:

Ai o problema medicala.posibil sa fie ceva intern. Poate ai tranzit intestinal lent -baga activia la greu. Daca sti ca nu ai facut sex fara Mistakes laughingnu ar trebui sa te gandesti la sarcina. Uneori pot sa apara hernii femurale care au acest comportament. Oricum cel mai bine e sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi un drum pana la nene doctorul, ala este in masura sa-si dea cu parerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil esti doar balonata, posibil sa fie din cauza menstruatiei daca trebuie sa vina.
Te pup!

| ella2816 explică:

Ai patit si tu?