| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Silvia si am aproape 15 ani.
Am o intrebare mai ciudata asa. :/ Ma dor sanii aproape tot timpul. De ce credeti ca ma dor?
Mentionez ca sunt virgina si nu prea am menstruatie decat odata la 2-3 luni sau lunar foarte putin.
Va rog nu fiti rautaciosi. Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de o dereglare hormonala. De obicei in primii ani dupa aparitia mentstruatiei nu va fi foarte regulata si pot exista diverse dereglari hormonale. De regula nu este vorba de nimic grav, dar pentru a fi sigura ca nu este cauzata de nimic grav, poti merge la medicul de familie.

| aria1996 a răspuns:

In primul an ar fi normal sa ai astfel de dereglarii ale menstruatiei, si e normal sa te doara sani ai doar 15 ani ei cresc...sani o sa te doara si cand nu o sa mai creasca uneori poate te vor durea si din cauza menstruatiei acum toate difera de la persoana la persoana dar de obicei sunt cam aceleasi simtom. oricum ai grija de tine

| silvia2ooo a răspuns:

Am fost si la pediatru happy Si a zis ca e ceva normal pentru varsta mea

| Ania05 a răspuns:

Sanii te dor din cauza cresterii...eu am 20 de ani si inca ma mai dor sanii cateodata big grin. Iar cu menstruatia nu prea e in regula sa vina o data la 2-3 luni ...de ce nu mergi la un doctor ceva?