| error_4606 a întrebat:

Heiii; x
cum sa fac sa scap de raceala cat mai repede posibil cryingcryinglaughing
este ffff URCENT; X
winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| withoutmoney a răspuns:

Bea multe lichide (preferabil ceai fierbinte) +nurofen raceala si gripa, 3 pe zi.Te imbraci mult mai gros ca de obicei. Daca nu ai treaba stai in pat la tv invelita bine si bea mult ceai.Ideea este sa elimini cat mai multe toxine din organism (prin urinare, transpiratie etc)Daca te simti la fel de rau si deseara inainte de culcare da drumu la dusul cu apa calda si stai acolo langa dus timp ce bei cateva cani de ceai. Apoi te imbraci bine si te bagi in pat, inveleste-te bine.Sa nu te dezvelesti chiar daca te simti incomod incalzita prea tare, pentru ca important este sa transpiri cat mai mult.Insanatosire grabnica!