| Xlove64 a întrebat:

Heiiiii
Am si eu o problema.
De vreo 3 sapta mi-am luat o orga.am inv un cantec chiar bine.in fine
Si problema mea este ca. de fiecare data cand cant acea mel in fata parintilor. sau rude, prieteni nu stiu incep sa transpir [pic] si incep sa tremur toata laughing :s dar.de incurcat nu ma incurc [la melodie]
Ce sa fac sa nu mai am in halu asta emotii?
Si n`ar fi prima data cand cant ala in fata cuiva. dar de fiecare data se intampla asa sad
Cand sunt singura totul merge ft bine
Ce sa fac sa scap de emotii? [ eu asa de felul meu sunt cam emotiva big grin adica atunci cand ma enervez ft raw imi vine sa plang laughing ]
DAu funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pisiberta a răspuns:

Imagineza-ti ca esti singura in camera mie mi se intampla la fel pe scena cu dansurile moderne, dar daca faci asa te vei descurca.cu placere.

4 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Pai fa ce fac eu.Imagineazati ca esti singura sau esti intr-un loc placut.Mie nu mi sentampla nimic daca fac asahappy

| KosmYnTDR a răspuns:

Poate ca ai emotii, cine stie poate e in ic nervos mai ciudat.

| Oanna99 a răspuns:

Pai poti inchide ochii si sa iti imaginezi ca esti sigura in camera respectiva sau poti sa iti imaginezi ca toata lumea este dezbracata happy

| FirstCookie a răspuns:

Buna. Eu zic sa te relaxezi inainte de a canta la orga. si gandeste-te ca daca gresesti nu se va intampla nimic. doar nu esti la un concert :-J Lasa emotiile deoparte si incearca sa ai mai multa incredere in tine. happy Si eu de obicei sunt emotiva. Dar inainte de a canta la chitara ( p.s.: nu stiu chiar ft bine sunt incepatoare ) ma relaxez si totul este ok. Sper ca te-am ajutat!