| Nobody_4790 a întrebat:

Hell0! Am o problema! Acum 2 saptamani am cazut cu bicicleta in parc.nu am avut nimic. o mica vanataie pe piciorul drept care mi-a trecuT! Problema este ca mi s-a intarit o mica portiune unde m-am lovit! Adica in centrul fostei vanatai mi-a aparut o f mica umflatura si dedesubt acea parte tare ca piatra.Cand apes simt ceva tare dedesubt... e de la lovitura?:s. e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaLakin a răspuns:

Uhm.cum sa iti explic?
te.ai mai lovit?
Stii, ca dupa ce sangereaza o lovitura, sangele se intareste. dupa ce pica acea cojita se intareste loculhappy e ceva normal:* e un fel de cicatrice:d nu te speriahappy...sa ai grija data viitoare:*!

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pune o compresa cu frunza de varza zdrobita cu un facalet sau cu o sticla. Schimb-o de cateva ori pe zi. Varza face sa dispara vanataile si umflaturile!

| datoo a răspuns:

Buna.Nu stiu ce sa spun in legatura cu asta.Eu nu am mai patit asa desii am cazut si eu cu bicicleta de multe ori.
Sfatul meu este sa mergi sa te consulte un doctor.Nu cred ca e ceva grav fiindca nuai facut altceva decat sa cazi.
S-ar putea si sa fie o chestie de moment si in cateva zile sa iti treaca dar dupa cum am mai spus nu mi sa mai intamplat si de acea te sfatuiesc sa mergi la medic.