| Nobody_4790 a întrebat:

Am o problema! Acum 2 saptamani am cazut cu bicicleta in parc.nu am avut nimic. o mica vanataie pe piciorul drept care mi-a trecuT! Problema este ca mi s-a intarit o mica portiune unde m-am lovit! Adica in centrul fostei vanatai mi-a aparut o f mica umflatura si dedesubt acea parte tare ca piatra.Cand apes simt ceva tare dedesubt... e de la lovitura?:s. e ceva grav?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| εїз a răspuns:

Nu este nimic grav. Incearcă să te dai cu un pic de rivanol. şi trece. sau cremă de galbeni.

2 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Deci eu zic sa mergi urgent la ortopedie(traumatologie)sa te vada un dr. daca vrei sa nu ajungi in operatie cu piciorul eu am stat mult pe sectia aia si acum sunt acolo cu practica si de la un nimic se pot intampla multe si piciorul se vindeca gresit si ai de suferit toata viata ca nu ai mers la timp la dr.acolo ti s-a adunat un hematom de sange poate si acela se poate infecta, sau osul s-a deplasat de la locul lui putin sau poate fi orice nu stiu ca nu ai zis exact unde e la picior problema trebuie sa faci o radiografie sa vada dr. daca nu e problema mai serioasa acolo deci nu sta asa am un caz pe sectie care de la o cazatura simpla a ajuns cu suruburi si tije in picior, nu vreau sa te sperii pentru ca nu stiu ce ai tu acolo dar mergi la medic sa te vada. ok si ai grija de tine,(spune-mi ce ti-a zis dr.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E dur si nu e grav de la vanataie da