| anonim_4396 a întrebat:

Hello.

Acum sunt in vacanta.

Am mai facut concursuri de inot si scufundari cu prietenii si astfel mi-a intrat apa in ochi.
Si apa cu clor din piscina si apa din ocean.

Iar acum mi-au aparut niste vinisoare rosii chiar in mijlocul ochiului drept, langa iris.
Nu le aveam inaintr.
Sunt extrem de vizibile si ma intreaba si prietenii ce am patit la ochi.

Presupun ca e de la faptul ca mi-a tot intrat apa in ochi, nu-i asa?
Ca alergii nu am.

Si o sa treaca de la sine? Sau o sa raman cu ele pe viata?
Sau mi-ar trebui niste picaturi de ochi? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ramai cu ele pe viata, dar ochii vor fi iritati o perioada.Ia-ti ochelari care sa iti protejeze ochii sub apa daca faci scufundari.