| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema, ma dor urechile de sambata, azi fiind luni eu presupun ca mi-a intrat apa in urechi. Am fost la prietena mea la piscina martea si miercurea trecuta.Ea zice ca ne-a tras curentul, eu zic la ne-a intrat apa in urechi (am facut scufundari)si pe ea o dor urechile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Naavin a răspuns:

A patit si frate-meu asa acum catava vreme.
Mergi la farmacie, mai mult ca sigur ca e de la apa.
O sa iti dea probabil niste picaturi intr-o sticla bruna, cu pipeta. Sunt foarte utile.
Mai poti incerca si ceva natural: sa iti picuri in ureche putin ulei caldut- vezi sa nu te arzi.

Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Problema ta cea mai mare e la „limba gramatică", nu la urechi.
Dar cum aia nu se tratează la medic, o lăsăm deocamdată deoparte.
E foarte posibil să fi făcut o infecție bacteriană și să te fi ales cu o otită din apa de la piscină. Mergi urgent la un specialist ORL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la doctor si spune-i ca te "doare" urechile, o sa iti prescrie niste picaturi si o carte de gramatica.