| anonim_4396 a întrebat:

Hello. Am 16 ani si 10 luni; inaltimea de 1, 66~1,67cm, nu fumez, am facut basket, volei si inot din martie pana acum (mai putin volei, dar si el), tata ~1, 78 & mom ~1, 61~1,62.
Am facut sala, am incercat sa evit presiunea asupra coloanei, singura data cand s-a intamplat asta a fost la niste abdomene la un plan inclinat, momentan sunt in pauza de la sala.
Pot sa mai cresc? Daca da, cand, cat, cum pot sa ajut?
Am incercat si tonurile binaurale, dar cand le ascult simt cum mi se strang oasele si ma "micesc" laughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| angemon500 a răspuns:

Potii sa mai cresti in jur de 5cm max

| VaiDoamne a răspuns (pentru angemon500):

Si asta deoarece?

| VaiDoamne a răspuns (pentru angemon500):

Un argument as dori, nu e vorba aceea ''bajetii cresc pana la 20-21-22 de ani''?