| XxBlueRosexX a întrebat:

Hello am o problema..de cateva zile mai exact 4 tusesc intr-una, tuse productiva care se rupe de pe piept ma doare gatul cand tusesc si putin pieptul. febra, dureri musculare si nas infundat nu am doar cateodata imi curge nasul. Intrebarea e: poate fi covid, o raceala usoara sau bronsita?
Vaccinul pentru covid trebuie sa il fac joi pe 11 atunci ma programat. La medicul de familie nu pot merge deoarece e in concediu pana pe 15..credetima ca am intrat in panica pentru ca nu stiu ce am, voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Cel mai bine suna la ambulanta sa iti faca testul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai chill si suna la salvare si spui ca ai simptome covid, au sa vina si iti fac testul si o sa stii. Apoi doctorita iti da reteta

| Silviu0792 a răspuns:

Depinde nu cred ca e corona virus si eu intrasem in panica cand nu respiram normal datorita unei raceli daca simti continuu dureri prin corp atunci e NASOL

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Suna la ambulanta, o sa vina in maxim 4 zile lucratoare depinde de aglomeratie, la mine in bacau a fost gratis testarea, dar daca ai covid depinde de organism eu sunt mai slab si dupa oleaca de tuse a 2 a zi nu mai puteam de dureri musculare febra. moleseala mare. sanatate!

| mi25 a răspuns:

Medicul de familie trebuie sa aiba inlocuitor. aca nu, vezi ca medicii de familie au organizata garda permanenta de urgenta.
Nu poti face vaccinul in conditiile in care te afli.