| iHeartKpop a întrebat:

Hello!
Fac 13 ani in curand si am o gramada de negi pe maini.
Pe degete, in palma si la incheietura mainii drepte.
Doctora mi-a zis sa iau Duofilm. L-a mai incercat cineva? In cat timp a trecut si cat de vechi erau negii?
Mentionez ca unii negi au aproape un an sau doi sau mai multi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Cunosc persoana care avea negi vechi fiindca nu a reusit sa -i trateze cu nimic. Cu Duofilm, aplicat perseverent de doua ori pe zi, timp de o luna de zile a scapat definitiv de negi.

3 răspunsuri:
| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca nu am avut negi, dar sotul meu da asa ca am mers la farmacie si acolo ne-a dat niste plasturi de marimi diferite care se pun pe neg si se schimba a doua zi. Cu ajutorul lor si al sucului proaspat de rostopasca planta pe care o gasesti in orice parc (e de cca 40 de centimetri cu niste flori mici galbele, iar cand rupi din planta iese un suc galben)nu am folosit. noi am scapat rapid. Sper ca te-am ajutat.

| andreeadragutza22 a răspuns:

Pai nu l-am incercat nici eu dar am avut si eu neg la incheietura degetului mic de la mana si am laut papadie stii ca in interior are ceva ca u nfel de lapte date cu aia pe el o sa ti se usuce si o sa iti treaca mie mi-a trecut :X dar poti incerca si ce tio dat doctorul doar el tio zis funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga...daca ti l-a recomandat doctotul e clar ca este bun.si probabil ca isi va face efectul rapidtongue