| Andrei_Daniel_1997 a întrebat:

Salut, de ceva timp mi-au aparut niste negi, 2 pe degete iar alti 2 in palma, intr-un final m-am dus la spital si mi-au aplicat azot pe acesti negi. Acum in jurul negilor ( in locul negilor ) mi s-au format basici ( negii inca sunt, nu au disparut ) mi-a dat si o pudra cu care sa ma dau in locurile cu negii. Ce spuneti, se intampla ceva daca sparg basicile? cu mana stanga nu pot face nimic, ma doare ingrozitor :d Funda la cel mai bun raspuns. multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Basicile sunt consecinta arsurii chimice produse de solutia concentrata de azotat de argint. A mai atins un pic si pielea sanatoasa din jurul negilor. Nu sparge flictenele (basicutele), pentru ca se pot infecta.

| Andrei_Daniel_1997 explică (pentru Empathizer):

Pai si acum ce este de facut? Timpul le rezolva aplicand si acea pudra nu? big grin

| Empathizer a răspuns (pentru Andrei_Daniel_1997):

Da.

3 răspunsuri:
| JapS a răspuns:

In primul rand cati ani ai?