| sweetgirl_8376 a întrebat:

Hello! Fetelor am nevoie de ajutorul vostru! Am o intrebare urgenta si la care v-as ruga frumos sa ma ajutati cu niste sfaturi. Ideea e ca peste aproape o saptamana plec la mare, mai exact pe 8 august si stau pana pe 15, mai mult ca sigur dupa calculele mele voi avea ciclu atunci... ce as vrea de la voi, este sa imi spuneti daca stiti vreo pastila sau ceva...nu stiu, prin care sa imi intarzie ciclu cateva zile, sau sa imi vina mai repede pana plec la mare. Mentionez ca luna trecuta mi-a venit pe 14, eu in fiecare luna am un decalaj de cateva zile si imi vine mai inainte de data propriu-zisa.deci acum ar trebui sa imi vina pe 10-11, si nu as vrea sa imi petrec concediul cu ob-uri si tampoane dupa minesad Multumesc anticipat de rapsunsurile voastre:*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Mergi la farmacie si intereseaza-te de vitamina K... desi nu am folosit, stiu ca mai intarzie ciclul. nu stiu de efecte adverse, dar probabil ca sunt trecute pe prospect.

| deia a răspuns:

Eu am aceiasi problema. Eu plec pe 9.
Daca imi vine, asta e, o sa imi cumpar OB-uri mici, pentru virgine sau absorbante Descret, nu folosesc pastile si nici pe tine nu te sfatuiesc sa o faci.

Sper ca te-am ajutat :*!

| andreeacontesa a răspuns:

Nus ce sa zic nu am avut probleme din astea dat te-asi sfatuii sa te duci la farmacie si sa intrebi. din cate stiu eu exista O. B. si pentru virgine si nu ti-se intampla nimic daca intri in apa nu mai curge!

| Andru_6890 a răspuns:

Vitamina K happy
Si eu plec tot pe 8hee hee

| sweetgirl_8376 explică:

Nu sunt virgina...si nu am pb cu ob-urilelaughing) numai ca nu prea ma incanta ideea: mare, soare, prieteni, eu, ciclu, durere de burta, tampoae, obcrying laughing

| Crissy0406 a răspuns:

Am auzit de vitamina K.Nu stiu sigur nu am incercat niciodata. Poate ar fi mai bine sa intrebi la farmacie, sigur te pot ajuta.Sau daca iei anticonceptionale nu le intrerupe cand termini folia asa cum se face de obicei, asa nu o sa ti mai vina. pupici si distractie placuta la mare kiss