| viorela12345 a întrebat:

Am si eu o nelamurire si va rog sa ma ajutati, nu mi-a venit de 4 zile, de ce nu stiu pana acum am avut probleme sa imi intarzie din contra imi venea cu cateva zile mai devreme, am un ciclu regulat de 27-28 de zile. Luna trecuta mi-a venit pe data de 11 iar pe 16 tot in aceiasi luna am avut un contact neprotejat cu "terminare" in mine.Luna aceasta trebuia sa imi vina pe 7 dupa calculele mele, insa numai vine. am facut un test si a iesit negativ..nu am semne de a fi insarcinata, ma doare doar burta si am niste secretii in cantități mici. Oare nu am calculat eu bine zilele in care trebuie sa imi vina sau motivul intarzierii este o sarcina nedorita? va rog sa ma ajutati. multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Syela a răspuns:

De ce l-ai lasat sa se termine in tine daca stiai ca nu bei pastile?! Scuze ca iti zic dar asta e pura inconstienta. Exista posibilitatea sa fi insarcinata, nu 100% dar exista, asta conteaza...cumpara-ti vreo 3, 4 teste si vezi. E mai sigur asa decat cu 1. Daca ies toate negativ si tot nu iti vine menstruatia eu zic sa te duci la ginecolog. Bafta si ai grija pe viitor!

| grave9lives a răspuns:

Cel mai simplu raspuns, este sa mergi la ginecolog si vei afla cauza.