| viorela12345 a întrebat:

Am si eu o nelamurire si va rog sa ma ajutati, nu mi-a venit de 4 zile, de ce nu stiu pana acum am avut probleme sa imi intarzie din contra imi venea cu cateva zile mai devreme, am un ciclu regulat de 27-28 de zile. Luna trecuta mi-a venit pe data de 11 iar pe 16 tot in aceiasi luna am avut un contact neprotejat cu "terminare" in mine.Luna aceasta trebuia sa imi vina pe 7 dupa calculele mele, insa numai vine. am facut un test si a iesit negativ..nu am semne de a fi insarcinata, ma doare doar burta si am niste secretii in cantitati mici. Oare nu am calculat eu bine zilele in care trebuie sa imi vina sau motivul intarzierii este o sarcina nedorita? va rog sa ma ajutati. multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta Intrebare.

| qpAbi a răspuns:

Cum poti spune ca e regulat daca vine uneori inaintea datei precise? Este neregulat deci nu se stie. Ai facut testul si a iesit negativ? Mai incearca uneori nu sunt exacte aceste teste. Daca nu vrei un copil invata sa folosesti anticonceptionale(asta e logic ca doar in cazuri urgente) dar prezervativul e cea mai buna optiune. Data viitoare foloseste-l daca nu vrei pe cap copilasi. Refa testul si treci pe la ginecolog. ^^ '

| Gabriiellaa a răspuns:

Buna. Asta e o problema destul de serioasa si nu este de ajuns doar sfaturile noastre. happy Poti sa-ti faci o programare la doctor daca durerea de burta si secretiile mai persista. Eu am avut aceeasi problema. Am avut un contact sexual, facand neprotejata si m-am ales cu aceeasi chestie. Timp de 3 luni nu am avut menstruatie si acuzam dureri ingrozitoare de sani si burta. si nu am fost insarcinata.batting eyelashes Daca ai intre 12-19 ani, poti sta linistita in legatura cu intarziatul menstruatiei. Ciclul pana la varsta de 19 ani vine neregulat. Astazi poate iti vine si luna viitoare nu iar cu o luna dupa iti vine pe 25batting eyelashes. inca odata, daca persista durerea, du-te la un ginecolog:* si peste o sapt, mai fa-ti un test de sarcina. Ai grija de tine

| terminal a răspuns:

Posibil sa intirzie, dar eu ti-as sfatui sa repeti testul de sarcina pentru a fi mai sigura. Bafta