| Anonim76322245789998 a întrebat:

Hello guys...anul asta am trecut printr-o perioada mai proasta in care m-am taiat si mi-au ramas urme destul de serioase, in special pe mana stanga si ma cam ingrozesc cand stiu ca vine vara, n-o sa mai pot purta maneca lunga si ca idiotii pe care ii voi intalni pe afara o sa aiba un motiv in plus pentru care sa ma critice si sa-si bata joc de mine...stiti niste moduri prin care pot ascunde cicatricile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Foloseste uleiuri naturale care imbunatatesc aspectul pielii si diminueaza cicatricile. Incearca Bio-Oil sau intreaba si la farmacii de asa ceva, poate chiar primeste sfaturi noi si utile. Daca cicatricile se afla in curs de vindecare iti recomand Stradamed gel de uz medical pentru tratamentul cicatricilor, 5 g, cate doua aplicatii/zi. De asemenea poti folosi manusi cu model: http://www.wildfashion.ro/haine/femei/accesorii/maneci-tatuate
Mult succes si sanatate!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci... vei sporta consecintele faptelor tale.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bratari la maini.

| mariamarin2006 a răspuns:

Și eu am problema asta. Am purtat mâneci lungi, am folosit dresuri cu model și brățări. La mine nu au funcționat creme sau uleiuri pentru ameliorarea cicatricilor.
Îmi pare rău că te-ai simțit atât de rău! Dacă ai nevoie de cineva cu care să vorbești, sunt aici.
Toate cele bune și sper că te-am ajutat!

| Masochistul12 a răspuns:

Nu ai ce face,trebuia sa te gandesti atunci,cat de deprimat si suparat sa fii, sa te tai e cea mai mare prostie, inseamna sa fugi si fata problemelor, sa te ascunzi, nu te poti numi om cand ajungi sa faci asa ceva.

| Anonim76322245789998 explică:

Multumesc de raspunsuri...Masochistul12, eu ti-am cerut un mod prin care pot ascunde cicatricile, nu o parere personala...si Depress, mi-ar trebui foarte multe bratari *-* si care sa nu contina metale, sunt alergic la nichel...stiu,stiu, ironia sortii, eu sunt alergic la nichel, dar totusi m-am taiat *-*