| ElenaGreen65 a întrebat:

Hello lume! Am si eu o problema. De ceva timp imi tot simt burta tare si imi bate o inima in burta. Prima data m.am gandit la o sarcina dar nu cred ca este, deoarece ar fi trebuit sa fiu deja in luna a 4-a ca sa simt asta si acum 2 luni am fost si la ginecolog deci eu zic sa scot din calcul asta. Saptamana viitoare am sa merg si la doctor dar pana atunci as vrea sa stiu daca ati patit si voi asa si daca este normal. Deci ma simt tare ba in zona stomacului ba mai la stanga, ba langa buric. Si este ciudat ca este si tensionata burta adica imi tot simt bataile inimii in burta in diferite parti. Oare ce o fi? Multumesc anticipat. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pulsul e cel care iti bate in burta, mi sa mai intamplat si mie, dar a incetat, nu iti face griji, dar totusi un control nu ar strica, pentru ca eu am ulcer de mult timp, si mi-e poate de asta imi batea, dar mai bine fa tu un control sa fie mai sigur!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil să fie intestinul plin, poate nu ieși suficient la toaletă. Multă sănătate și mergi mîine la medic, nu te juca.Sau poate ai gaze și nu le elimini.

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Si eu mai simt cate o data o inima in burta, dar sunt baiat o_0... nu stiu ce este dar dupa 30min-2ore imi trece la fel de repede precum a venit.

| knoxfcsb a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...

| knoxfcsb a răspuns:

Cred ca e imbalonare

| ElenaGreen65 explică (pentru knoxfcsb):

Sa speram.:-s

| knoxfcsb a răspuns (pentru ElenaGreen65):

Dai si tu id tau elenus?

| ElenaGreen65 explică (pentru knoxfcsb):

Ti-am lasat un mesaj cu el.

| Ciucă_Mihai_1985 a răspuns:

Salut Elena. Ai aflat care era motivul? Si eu am aceeasi problema: simt bataile inimii in stomac. Nu am gasit nimic in neregula la doctor. Recunosc, insa, ca, inainte sa simt aceste senzatii am avut cateva atacuri de panica.

Stiu ca poate fi si un anevrism aortic abdominal care sa aiba aceste simptome. Eu am facut, insa, o ecografie abdominala si nu am gasit nimic.