| lady_6820 a întrebat:

Hello sunt bune pastilele roacutane pentru acnee vulgara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sunt extrem de toxice. Eu nu i-as da copilului meu asa ceva. Exista la magazinele naturiste Acneogel. Ti-l recomand, e foarte eficient.

| VladimirPutin a răspuns:

Nu

| lady_6820 explică:

Daaa dar mie medicul meu dermatolog imi prescrie creme
si nu ma ajuta am fffffff multe puncte negre pe nas si pe fata cosuri pe spate abia stau am niste cosuri rosii si ma dor am incercat multe solutii su nu imi dau reultate eu is in austria si am citit pe net ca multa lume foloseste roacutane si curata bine fata

| LorryDulce a răspuns:

Vai.nici sa nu te gandesti sa le iei! Cel putin nu inainte de a merge la un consult pentru a vedea daca intr-adevar ai nevoie.Sunt cele mai nenorocite pastile iar de regula acestea se recomanda in ultima faza cand nu mai exista nicio solutie, nicio rezolvare! Citeste bine prospectul, il gasesti si pe net.Acestea provoaca depresii severe,uscarea mucoaselor(buzele in general),transpiratie, tulburari de auz, caderea parului si multe altele.Nu lua asa dupa ureche ca este foarte periculos.